مزایای استفاده از پخت و پز با نانوایی سیلیکون

- May 31, 2019-

1. ساده برای روشن کردن

قابلمه های سیلیکونی باعث می شود که کالاهای پخته شده و غذاهای پخته شده مانند پلوپز را از بین ببرید یا آن را از بین ببرید. از آنجا که آنها بسیار انعطاف پذیر و کاملاً نچسب هستند ، دیگر ناامید نخواهید شد که برخی از آفرینش زیبای شما در داخل گلدان گیر بیفتد - این فقط دلخراش است وقتی شما یک تلاش واقعی برای تبدیل کردن چیزی خوشمزه و خانگی کردید - ساخته شده

2. بی خطر برای استفاده

قابلمه های سیلیکونی هنگام بیرون آوردن آنها از فر بسیار سریع خنک می شوند ، این بدان معنی است که قابلمه شما خنک می شود تا به لبه آن لمس کنید تا بتوانید کیک و کلوچه را از بین ببرید - یا هر کاری را که باید انجام دهید بدون خطر اینکه خودتان را روی آن داغ کنید. ماهی تابه.

3. آسان برای تمیز کردن

وسایل پخت و پز سیلیکون آسان برای استفاده ، کاملاً غیر چسبنده است ، بنابراین هرگز چیزی برای پخت و پز وجود ندارد.

فقط می توانید ماهیتابه ها یا قالب های موجود در ماشین ظرفشویی (حتی در قفسه پایین) را پاپ کنید یا آنها را با دست در آب صابون گرم بشویید - حتی اگر می خواهید می توانید آنها را به داخل برگردانید!

هیچ وقت گوشه ها و شکافهای پیچیده ای برای تمیز کردن هر تابه شکل شما انتخاب نمی شود - و تعداد زیادی ، قلب ، ستاره و موارد دیگر وجود دارد!

سیلیکون ضد لکه است بنابراین از بین نمی رود و تغییر رنگ نمی دهد و به دلیل عدم جذب و ضد خش بودن ، نیازی به نگرانی در مورد هر گونه باکتری که غیب است نباشد.

4- آسانتر برای بدست آوردن نتایج عالی

Silicone Bakeware همه چیز را به طور مساوی پخته می کند. هنگام استفاده از یک تابه فلزی ، می توانید در لبه هایی که کیک در تماس با طرفین قلع است ، ترد کنید. این با تابه های سیلیکون اتفاق نمی افتد ، همه چیز به طور مساوی قهوه ای می شود.

علاوه بر این ، به دلیل اینکه تابه خیلی سریع خنک می شود ، آنچه شما پخت کرده اید ، در پخت و پز در قلع نمی رود ، زمان پخت و پز وقتی که تابه را از فر خارج می کنید ، زمان پخت و پز متوقف می شود.

5- سیلیکون بوهای آشپزی را جذب نمی کند

از آنجا که نانوایی های سیلیکونی کاملاً غیر انعطاف پذیر هستند ، بو از آنچه شما پخته اید ، جذب نمی کند. به عنوان مثال ، شما می توانید یک گوشت تند تند پخت ، بشقاب تان را در آب صابون گرم بشویید و سپس در صورت تمایل کیک شکلاتی را پخته کنید و کیک شما هیچ اشاره‌ای به گوشت مشروب تند درباره آن نخواهد داشت!

6. استفاده ایمن در طیف گسترده ای از دما

کلیه مارک های نانوایی سیلیکونی دستورالعمل های کمی متفاوت برای استفاده دارند ، اما به عنوان یک قاعده خوب ، می توانید از قابلمه های خود در فریزر درست پایین تا حدود منهای 40 درجه سانتیگراد استفاده کنید. در فر ، می توانید از آنها تا حدود 250 درجه سانتیگراد (سانتیگراد) استفاده کنید - این حدود 480 درجه فارنهایت (فارنهایت) است.

7. ذخیره سازی آسان

این نوع نانوایی ها به راحتی ذخیره می شوند زیرا قابلمه ها سبک و انعطاف پذیر هستند. شما هرگز نباید در مورد شکستن ، خراشیدن ، دندانپزشکی یا زنگ زدگی نگران باشید.


یک جفت:چرا به جای سینی های پلاستیکی از سینی های یخ مکعب سیلیکونی استفاده می کنید بعدی:روش های تمیز کردن سیبکون Bakeware : روش سوم