آستین سیلیکون با پایداری حرارتی و پایداری شیمیایی

- Oct 17, 2017-

در حال حاضر، در تولید داروسازی، آستین سیلیکون اغلب برای انتقال مایع، پمپ های پریستالتیک و عملیات آبیاری استفاده می شود.

سیلیکون نام تجاری برای بسیاری از محصولات است، اما اکثر آنها از Poly دو متیل سیلکسان (PDMS) ساخته شده است. این پلیمری ها با قدرت اتصال قوی کووالانتی، مقاومت در برابر زنجیرهای ترک خورده مشخص شده اند (سیلیکون آلی دارای پایداری ماوراء بنفش (UV)، ثبات حرارتی و ثبات شیمیایی است، بنابراین آسان استریل کردن). زنجیره اصلی قطبی مستعد زنجیرهای شکستن است، اما گروه های متیل در زنجیره ای می توانند اقدام محافظتی انجام دهند.

بنابراین، سیلیکون آلی دارای آب هیدروفوب است، آب در پلی دو متیل سیلکسان (PDMS) مدل سطح تماس زاویه بالاتر است، 108 درجه است. از آنجا که این هیدروفوبیت، آستین سیلیکون در غیاب سورفکتانت، سیلیکون و محیط آب واکنش نشان نمی دهند، تنها در محیط قلیایی قوی و اسید قوی رخ می دهد.

شلنگ در یک کویل 50 پا بسته بندی شده و بصورت جداگانه در کیسه های پلی اتیلن مهر و موم شده دو لایه پس از اکستروژن بسته بندی می شود. لازم به ذکر است که از آنجا که سیلکسان دارای ترموستات است، نمی توان آنها را مانند ترموپلاستی پردازش کرد. به همین دلیل، آنها نمیتوانند از نظر حرارتی مهر و موم شوند؛ بنابراین، هنگامی که متصل است، لوله سیلیکون آستین سیلیکون بر روی شلاق شلاق مشترک، و دو ریشه روبرو از جهت مخالف و شلنگ بسته شده است. ریخته گری امکان پذیر است و گاهی اوقات در زمینه وسایل پزشکی استفاده می شود.

شفافیت سیلیکون بهتر است به عنوان "شفاف" در مقایسه با برخی از پلاستیک گرمانرم طبیعی. نتیجه این است که elastomers سیلیکون از شیلنگ ساخته شده از پلیمرهای سیلیکون و سیلیس آمورف ساخته شده است. از آنجایی که دو ماده دارای شاخص انکسار متفاوت هستند و برای ترکیب آنها با روش خاص مخلوطی ندارند، تمام لوله های سیلیکون شفاف هستند.

پس از خالص سازی، الاستومرهای سیلیکون خواص مکانیکی قابل توجهی دارند، از جمله سختی متوسط ​​و انقباض بالا، اما مقاومت کششی کمتر نسبت به پلی اورتان (PU). آنها دارای یک سطح چسبنده و یک ضریب اصطکاک بالاتر از PTFE هستند، اما بسیار سخت است. از آنجا که هیدروفوبیت آنها و عایق الکتریکی عالی است، آنها گرد و غبار را جذب می کنند. محدوده دماي كار آنها بزرگتر از پلي ويينيل كلريد (PVC) است.

آستین سیلیکون در لوله های سیلیکونی ممکن است شامل: خطوط اکستروژن یا ژل (که ممکن است از طریق انجماد زودرس در اکسترودر ایجاد شود)؛ حباب ها (رطوبت در فرآیند جامد سازی می تواند توسط غلطک های خنک کننده دو غلطکی جذب شود تا بخار تشکیل شود، یا h-si≡ با ماده هیدروکسیل در محصول پالایش یافته به منظور تشکیل هیدروژن)؛ آلودگی ذرات.

تعیین محدودیت های این نقص ها کار ساده ای نیست، اما آنها باید در جزئیات مشخصات فروشندگان فروشنده توضیح داده شوند. استانداردهای ایزو مربوط به الاستومرهای سیلیکون برای اکستروژن شیلنگی حتی در بازرسی بصری اشاره شده است. مسائل دیگر مربوط به خواص مکانیکی مربوط به ردگیری و دست زدن به آنها است. مشکل اینجاست که استفاده از کوچکترین ریزش برای مدیریت "شلنگ" در تولید دارویی، در حالی که اجتناب از زوال و سایر مشکلات است. متغیرهایی که باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از شعاع خمیدگی (شعاع بخش خمش شیلنگ اندازه گیری شده در بیشترین سطح درونی بخش خم) و نیروی خمش (استرس مورد نیاز برای خم شدن به شعاع مشخص شده).

گاهی اوقات سیلیکون لوله از طریق علامت خارجی چاپ می شود، اما چون سطح آن می تواند پایین باشد، چسبندگی جوهر خوب نیست، با استفاده از حلال های معمولی در فرآیند تمیز کردن می توان به راحتی پاک کرد. سیلیکون نیز می تواند رنگ مخلوط باشد. سولفات باریم معمولا به عنوان یک پرکننده سفید برای رنگ فرایند بستر و یا برای دستگاه های پزشکی غیر قابل نفوذ اشعه X برای coextrusion استفاده می شود.

یک جفت:سیلیکون قالب کیک باعث می شود که تمام انواع کیک بعدی:سیلیکون لوازم آشپزی امن است؟