نحوه استفاده از پانل های سیلیکونی برای پخت

- May 30, 2019-

با استفاده از مجموعه ای از قالب های سیلیکون برای ساخت کیک شکلاتی سگ، کیک تولد به شکل کیک شکلاتی، کیک های چاپ پولو و غیره، ما کمی متخصص در بهترین روش استفاده از کیک های سیلیکونی برای پخت شده ایم. به همین دلیل ما این هفت راهنمایی برای پخت با استفاده از کابین های سیلیکون را با هم ترکیب کرده ایم. این باید به شما کمک کند دفعه بعد که شما نیاز به کیک تولد سگ یا یک توله سگ کیک دارید.

1. استفاده از SPRAY COOKING

برای شروع حتی اگر سیلیکون در نظر گرفته شده به عنوان یک ماده غیر چوب باشد، ما متوجه شده ایم که همیشه کاملا درست نیست. به همین دلیل است که قبل از اینکه ما برای توله سگهای ما کیک بخوریم، همیشه کیک بیکر سیلیکون را با اسپری پخت و پز می پوشانیم. که تضمین می کند که سیلیکون، در واقع، غیر چوب است.

2. پانل سیلیکون خود را بر روی ورق کوکی قرار دهید

متوجه خواهید شد که کابین های کیک سیلیکون انعطاف پذیر هستند. این باعث می شود آنها را به راحتی ذخیره کنید و بعدا بتوانید کیک را از قالب بیرون بیاورید. اما هنگام ریختن کیک خمیر، خوب، همه چیز می تواند کثیف شود. اگر شما سعی می کنید یک پانل سیلیکون پر از خمیر را انتخاب کنید، شانس خوبی وجود دارد که آن را در همه جا نابود کنید. به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از اینکه در خمیر ریختن بشقاب های سیلیکونی خود را در یک ورق کوکی قرار دهید. این باعث می شود که ظرف ها را در اجاق قرار دهید و از طرف دیگر آسان تر از زمانی است که کیک خود را انجام داده اید.

3. ساندویچ سیلیکون رنگی مورد نیاز EXTRA TIME

شما ممکن است متوجه شوید که وقتی کیک، کیک، کره ذرت یا هر چیز دیگری در جعبه های سیلیکون خود را بپزید، چیزهایی که کمی بیشتر طول می کشد تا بتوانید از آن استفاده کنید. به همین دلیل است که اگر کیک تان رنگ تیره باشد، زمان بیشتری لازم است. به دستورالعمل های جعبه کیک یا دستور غذا برای آنچه که می خواهید نگاهی بیندازید و دستورالعمل هایی را برای بوی تیره تیره دنبال کنید. این معمولا فقط پنج یا بیشتر دقیقه بیشتر است.

4. زیر دماسنج های زیر را بر روی کیک، MUFFIN یا بیسکوییت مخلوط کنید

تابه های سیلیکون برای استفاده در دمای گرم استفاده می شود. به همین دلیل می توانید از قالب های سیلیکون در اجاق و همچنین مایکروویو استفاده کنید. ما در دمای 375 درجه فارمتیسم پختیم و کباب کیک درست کردیم.

5. پنیر کیک سیلکون سرد بعد از پختن

شما در جعبه های سیلیکونی خود را درست شستشو داده اید، همانطور که شما یک کیک ساخته شده در یک جعبه فلزی یا شیشه ای را خنک می کنید. واقعا مهم است که کیک پخته شده را در یک قفسه خنک قرار دهید تا خمیر پخته شده بتواند تمام راه را خنک کند. برای یک کیک پخته شده در قالب قالب سیلیکون برای خنک کردن تمام راه، حداقل 30 تا 45 دقیقه نیاز دارید.

6. پیل سیلیکون PEEL دور

شاید این بهترین بخش در مورد پخت و پز با پخت سیلیکون است. هنگامی که کیک شما خنک است، شما فقط تابه را تلنگر بزنید و آن را از کیک خود پاک کنید. شما می توانید این خمیر را دور بریزید زیرا سیلیکون انعطاف پذیر است و به راحتی خم می شود. اگر پان یا قالب را با اسپری پخت و پز پوشش داده اید، هیچیک از کیک ها نباید در داخل تابه باقی بماند پس از آنکه کاملا داخل آن خم شده باشید.

7. شستشو را در قسمت بالایی دستگاه شستشو دهید

در اینجا یکی دیگر از مزایای پخت و پز با پانل های سیلیکون پخت - مانند هر کیک دیگر pan، شما می توانید آن را در ماشین ظرفشویی شستشو. ما همیشه کوزه های کیک خود را در دندانه دار بالا قرار داده ایم، و آنها پاک کننده درخشان هستند.

مهم است که توجه داشته باشید که هرگز نباید یک کیک را در حالی که هنوز در یک قالب سیلیکون قرار دارد قطع کنید. در حالی که سیلیکون همه کاره است، غیر قابل نفوذ نیست. این روش سخت را یک بار پس از استفاده از پانک کیک استخوان سگ ما یاد گرفتیم تا برای ما آبیاری کنیم - نه سگها. ما تصمیم گرفتیم که قهوه را درست از ظرف بخوریم. با استفاده از یک چاقوی کره ای، ما از طریق پایین تابه قطع می کنیم. بنابراین حتی اگر کلوچه ها خوشمزه بودند، این آخرین بار بود که ما می توانیم از آن استفاده کنیم.


یک جفت:نحوه حذف کابین یخ از سینی به راحتی بعدی:چگونگی استفاده از پیت موفین