طرز تهیه یک تابه کیک مخصوص شکل

- Jul 01, 2019-

علاوه بر قابلمه های استاندارد کیک گرد و مربع ، قفسه های فروشگاه های پخت و پز با قابلمه های شکل زیادی به روکش شده است. این قابلمه ها به طرح هایی از ماسه سنگ ها و شخصیت های کارتونی گرفته تا کیک های عروسی مینیاتوری ارائه می شوند و به شما امکان پخت کیک را می دهند که دارای طراحی دقیق و بدون تلاش برای حک کردن الگوی پیچیده در کیک خودتان است. بیشتر این قابلمه های شکل خاص با دستور العمل هایی درست روی بسته بندی آنها آمده است ، اما برای اینکه آنها را به قیمت خرید تبدیل کنید ، می خواهید بدانید که می توانید دوباره از آنها استفاده کنید - و این بدان معنی است که شما باید قادر به پخت بیش از یک دستور العمل باشید در آنها.

قابلمه های شکل دار در شکل ها و اندازه های متنوعی قرار می گیرند و اغلب معلوم می شود که وقتی نوبت پخت و مقدار خمیری که در آن نگه می دارد ، هیچ دو دقیقاً یکسان نیستند. ساده ترین کار این است که با دستور تهیه روی بسته بندی آن را شروع کرده و آنرا برای طعم های مختلف تغییر دهید ، زیرا می دانید که این حجم فقط مناسب تابه است. فراتر از آن ، دو گزینه اصلی وجود دارد: می توانید حجم ماهیتابه را اندازه بگیرید و دستورالعمل های موجود را برای مطابقت با آن تبدیل کنید (8 pan 8 در داخل تابه = 6 فنجان ، تابه 9 9 9-= 10 فنجان ، بسته 10 تایی). = 12 فنجان) یا می توانید یک غذای کامل از خمیر را برای دستور العمل دیگری تهیه کنید و فقط کافی است به همان اندازه که لازم دارید درون تابه بریزید. تبدیل ها می توانند راحت باشند که دو قابلمه همان حجم خمیر کیک را در خود نگه دارند ، اما دوست ندارم وقتی لازم نیست دستور غذاها را با نسبت های عجیب و غریب مقیاس کنم. در آن مواقع ، حدود 3/4 از راه های پهلو گرفتن طرفین تابه مخصوص (چه برای کیک های کوچک و چه بزرگترها) خمیر را می ریزم و هر نوع خمیر باقی مانده را در یک تابه مافین کوچک برای چند کیک می پزم. این روند را ساده تر می کند و مرا با چند کیک پاداش جایزه می گذارد!

شایان ذکر است که تقریباً در مورد تمام قابلمه های شکل ساخته شده توسط ویلتون برای نگهداری یک جعبه استاندارد مخلوط کیک (تابه 13 9 9 = = 14 فنجان) ساخته شده است. قابلمه های آنها همگی با دستور العمل های صفر همراه هستند ، اما استفاده از مخلوط به عنوان استاندارد ، قابلمه ها را برای افرادی که بسیار گاه پخت می کنند و از تجربه تزئین یک کیک بسیار قابل دسترسی است ، می کند. همچنین این بدان معناست که شما هیچ وقت مجبور نیستید به این سوال بپردازید که چه میزان خمیر یکی از قابلمه های آنها نیاز دارد.

بیشتر قابلمه های شکل به صورت بدون رنگ ساخته شده اند ، اما به طور کلی ایده خوبی است که روغن آنها را آرد کنید و آرد کنید تا به شما کمک کند تا با تمیزترین نسخه بر روی کیک خود ، تا حد ممکن از طرح اصلی استفاده کنید. من به طور معمول روغن نباتی را داخل قلاب ها و میل لاله های یک ماهی تابه می پاشم یا اسپری می کنم تا از پوشش خوب قبل از گل زدن اطمینان حاصل کنم. سپس ، می توانید مقدار کمی خمیر را به ماهی تابه اضافه کرده و آن را چند بار روی صفحه محکم رپ کنید تا حباب های هوایی که ممکن است در گوشه ها باشد از بین برود. سرانجام ، می توانید در بقیه خمیرها قرار دهید و کیک را بپزید.

از دستور العمل هایی که همراه ماهیتابه است به عنوان راهنمایی برای زمان پخت و دما استفاده کنید. بیشتر قابلمه های شکل که من با پخت آن در 350F کار کرده ام ، اما برخی وجود دارد که عمیقاً عمیق هستند ، دمای پایین تر پخت را فرا می خوانند. بهترین راه برای اطمینان از یک کیک پخته شده به طور مساوی ، استفاده از راهنمایی است که توسط سازنده تعیین شده است و کیک خود را زود هنگام برای اهمیت آزمایش می کنید. و ضروری نیست که چند نکته را یادداشت کنید که چه دستور العمل هایی برای قابلمه های شکل شما استفاده می شود ، بنابراین می توانید دفعه بعدی که آن تابه را برای پخت بیرون آورده اید به آنها مراجعه کنید.


یک جفت:ایمنی سیلیکون در ظروف و وسایل آشپزی بعدی:عینک شراب قرمز سیلیکون