محصولات سیلیکون گواهی FDA EU LFGB DGCCRF

- Dec 05, 2019-

کارخانه ما یک تجربه تخصصی در تولید سینی های پخت سیلیکون ، قالب های شکلات سیلیکون ، وسایل آشپزخانه سیلیکون ، هدایای تبلیغاتی و سایر محصولات دارد. با توجه به کشورهای وارد کننده مختلف در مناطق مختلف ، الزامات مختلف ظروف تماس با مواد غذایی کیفیت متفاوتی تولید کرده و شرایط کشورهای وارداتی برای محصولات سیلیکون را برآورده می کند. آزمایش مواد تماس با مواد غذایی ،

مواد تماس با مواد غذایی که در اینجا آزمایش شده اند بسته به کشور فروش مطابق با استانداردهای مختلف تست هستند. مانند:

آزمایش مواد تماس با مواد غذایی آمریکا باید با FDA مطابقت داشته باشد ، و سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) وظیفه تنظیم مواد تماس با مواد غذایی را دارد که باید برای اطمینان از رعایت استانداردهای ایمنی تماس با مواد غذایی آزمایش کند. استانداردهای خاص عبارتند از: کد فدرال ایالات متحده ، قسمت 21 ، مواد غذایی و داروها (21 CFR).

آزمایش مواد تماس با مواد غذایی اتحادیه اروپا باید مطابق با الزامات EU 1935/2004 / EC باشد. کنترل مواد تماس با مواد غذایی اتحادیه اروپا بسیار سختگیرانه است و محصولاتی که به اتحادیه اروپا صادر می شوند باید گواهینامه آزمایش مربوطه را تصویب کنند. هر ماده دارای الزامات استاندارد تست استاندارد است ، محصولات سیلیکونی نیاز به پاسخگویی (AP2004 5) ، لاستیک (AP2004 4) ، پوشش آلی (AP2004 1) دارند .

آزمایش مواد تماس با مواد غذایی آلمانی باید با LFGB مطابقت داشته باشد. LFGB مخفف "قانون غذا ، کالاها و خوراک ها" است که در سپتامبر 2005 توسط آلمان صادر شده است. این هنجار و اصلی سایر قوانین و مقررات مربوط به بهداشت مواد غذایی است. استاندارد آلمانی به استاندارد اتحادیه اروپا ، همراه با الزامات کشور خود ، کنترل دقیق تر مواد ، تست حسی یک پروژه منحصر به فرد از LFGB است.

آزمایش مواد تماس با مواد غذایی فرانسوی باید با DGCCRF مطابقت داشته باشد. این محصولات به فرانسه فروخته می شوند. علاوه بر رعایت مقررات اتحادیه اروپا (EC) شماره 1935/2004 ، آنها همچنین باید مقررات محلی فرانسه ، از جمله اداره کل رقابت ، مصرف و ضد تقلب فرانسه را رعایت کنند. (DGCCRF) یادداشت های 2004-64 و فرانسوی Dccret no2007-766 را منتشر کرد. فرانسه عضو اتحادیه اروپا است ، بنابراین آیین نامه طبق مقررات اتحادیه اروپا نیز طبق مقررات این کشور تنظیم می شود. بر روی بستر مقررات اتحادیه اروپا ، خصوصیات فرانسه نیز وجود دارد. به طور خاص ، آزمایش ارزش پراکسید در مواد ژل سیلیکا ، مقدار کل فرارهای آلی (VOM) و آزمایش ترکیبات ارگانوتین اهمیت فرانسه به تشخیص مواد تماس با مواد غذایی را برجسته می کند.

 


یک جفت:نحوه استفاده از پوست سیر بعدی:مزیت مقایسه وسایل آشپزخانه سیلیکون و سایر مواد