استفاده روزانه و نگهداری از قالب کیک سیلیکون

- Apr 25, 2019-

قالب کیک سیلیکونی نوعی قالب ساخته شده از سیلیکون درجه مواد غذایی است. نوعی محصول در محصولات سیلیکون است. این ماده عمدتاً در ظروف آشپزخانه استفاده می شود. می توان از آن برای تهیه کیک ، پیتزا ، نان ، موس ، ژله ، غذا ، شکلات استفاده کرد. ، پودینگ ، پای میوه و غیره

مواردی که هنگام استفاده از قالب کیک سیلیکونی باید به آنها توجه کنیم به شرح زیر است:

  • بعد از اولین بار و هر بار از آب داغ (مواد شوینده رقیق شده) استفاده کرده یا آن را درون ماشین ظرفشویی قرار دهید. از مواد شوینده ساینده یا کف برای تمیز کردن استفاده نکنید. اطمینان حاصل کنید که قالب کیک سیلیکونی قبل از هر بار استفاده و قبل از ذخیره سازی کاملاً خشک شده است.

  • هنگام پخت ، قالب کیک سیلیکونی را باید روی صفحه پخت تخت باز کنید. اجازه ندهید قالب خشک شود ، مانند قالب شش تکه ، فقط سه قالب دارید و سه قالب دیگر باید با آب پر شوند. در غیر این صورت قالب پخته می شود و عمر سرویس کاهش می یابد. برای رسیدن به بهترین اثر پخت محصول پخته شده ، می توانید مقداری از روغن پخت ضد چسب را قبل از پخت به آرامی روی سطح فنجان سیلیکون اسپری کنید.

  • هنگامی که پخت کامل شد ، کل سینی پخت را از فر خارج کنید و محصول پخته شده را روی شبکه قرار دهید تا خنک شود.

  • قالب کیک سیلیکونی فقط در اجاق ها ، اجاق ها و اجاق های مایکروویو قابل استفاده است ، هرگز نباید به طور مستقیم روی گاز یا برق یا مستقیماً بالای صفحه گرمایش یا زیر کوره استفاده شود.

  • از چاقوی مناسب یا وسایل تیز دیگر روی قالب کیک سیلیکونی استفاده نکنید ، نمی توان استرس زد ، کشید ، خشن

  • قالب کیک سیلیکونی (به دلیل ارتباط بین الکتریسیته ساکن) به راحتی می توان گرد و غبار را جذب کرد ، در صورت عدم استفاده مدت طولانی ، بهتر است در کارتن قرار داده شود ، در جای خنک قرار گیرد.

  • بلافاصله پس از خنک شدن اجاق گاز ، با آب سرد بشویید تا عمر آن افزایش یابد.


یک جفت:قالب مخصوص سینی یخی با شکل شمشیر محصولات جدید بعدی:توسعه سریع و کاربرد قالب کیک سیلیکون