درک ساده از ویژگی های ژل سیلیکا

- Oct 29, 2018-

ژل سیلیکا یک ماده جاذب بسیار فعال است که یک ماده غیر آلی با فرمول شیمیایی mSiO2 · nH2O است. این در آب و هر حلال، غیر سمی و بی مزه، با پایدار شیمیایی نامحلول است و با هیچ ماده ای به جز قلیایی قوی و اسید هیدروفلوئوریک واکنش نشان نمی دهد. انواع مختلف ژل سیلیکا با ساختارهای مختلف میکروپروس به دلیل روش های مختلف تولید آنها متفاوت است. ترکیب شیمیایی و ساختار فیزیکی ژل سیلیکا تعیین می کند که دارای بسیاری از مواد مشابه دیگر است که جایگزین آنها دشوار است: عملکرد جذب بالا، پایداری حرارتی خوب، پایداری شیمیایی و مقاومت مکانیکی بالا.

ژل سیلیکا با توجه به اندازه ذرات آن طبقه بندی شده است: ژل سیلیکا کلروروپور، ژل سیلیسیم زده، سیلیکاژل بور، ژل سیلیکا نوع B، و ژل سیلیسیم خوب. با توجه به ساختار متفاوت منافذ، خواص جذب آنها متفاوت است. ژل سیلیسیم منفذ درشت نسبت به رطوبت نسبی بالا دارای جذب بالاتر است و ژل سیلیکا خرد شده ضخامت بیشتر نسبت به ژل سیلیکا خنثی درشت را در موارد رطوبت نسبی نسبتا کم جذب می کند، در حالی که ژل سیلیکا نوع B دارای منافذ ساختار در منافذ درشت و ظریف. بین سیلیسیم، مقدار جذب نیز بین منافذ و درشت خوب است. ژل سیلیکا ماکروپوروس به طور کلی به عنوان یک حامل کاتالیست، یک ماده مات کننده، یک ساینده خمیر دندان و مانند آن استفاده می شود. بنابراین، انواع مختلف باید با توجه به استفاده های مختلف انتخاب شوند.

پس از سیلیکاژل adsorbs رطوبت، می توان آن را با قرار گرفتن در معرض، پخت، خشک کردن هوا و غیره بازسازی می شود.

ترکیب شیمیایی ژل سیلیکا خشک کننده:

Desiccant ژل سیلیکا - مولکول اصلی سیلیس است که از مواد معدنی طبیعی به گلوله ها یا مهره ها پاک می شود. به عنوان یک ماده خشک کننده، ساختار میکروپروسسیم آن (میانگین 2A) دارای میل خوبی برای مولکولهای آب است. مناسب ترین محیط جذب رطوبت برای سیلیکاژل دمای اتاق (20 تا 32 درجه سانتیگراد) و رطوبت بالا (60 تا 90 درصد) است که می تواند رطوبت نسبی محیط را تا حدود 40 درصد کاهش دهد.

یک ماده خشک کننده یک عامل تخلیه کننده آب است که رطوبت را از جو جذب می کند. اصل خشك كردن آن، جذب مولكولهاي آبي از طريق ساختار خود يا جذب مولكولهاي آب شيميايي و تبديل ساختار شيميايي آن به يك نوع ديگر است. مواد

رنگ سیلیس ژل تغییر: معمولا برای نگه داشتن دستگاه و تعادل خشک است. بعد از جذب آب قرمز تبدیل می شود. ژل شکست خورده سیلیکا را می توان پس از خشک شدن و بازسازی استفاده کرد. آمین، NH3، O2، N2، و غیره می تواند خشک شود.

Silicone kitchenware

یک جفت:درک فرایندها و نیازهای انتخاب مواد مورد استفاده از کارد و چنگال سیلیکون بعدی:عمده انواع لاستیک سیلیکونی چیست؟